L'Alzira FS cau davant el Picassent 2-5 | ScoutingTV

El Nitida Alzira va caure davant el FS Picassent per 2 gols a 5, el passat dissabte, en l’últim partit de l’any en el Palau d’Esports, corresponent a l’onzena jornada del campionat de lliga. La cita va estar nodrida, a més, per la presentació de les ca...

nitida, alzira, futbol, sala, picassent, palau, esports, presentacio, escola, base

L'Alzira FS cau davant el Picassent 2-5

Publicado por: ScoutingTV
11/12/2016 10:00:00
Alzira FS
Alzira FS

El Nitida Alzira va caure davant el FS Picassent per 2 gols a 5, el passat dissabte, en l’últim partit de l’any en el Palau d’Esports, corresponent a l’onzena jornada del campionat de lliga. La cita va estar nodrida, a més, per la presentació de les categories inferiors del club, en la que al voltant de 80 esportistes es donaren a conéixer davant l’afició alzirenya.

Encara que la primera meitat no avançà malament, el FS Picassent mostrà una superioritat que acabaria imposant-se a la fi de l’encontre. Així i tot, el 0-1 aplegà després d’una ocasió de Rojas que malauradament no acabà dins la xarxa. Quatre minuts més tard, el conjunt visitant en un eficaç contracolp va posar el 0-2. Christian retallà distàncies quan restaven set minuts per al final del primer temps.

Ja en la segona meitat, i heretat  l’1 a 2 favorable als forasters, el partit va anar adquirint un intens to ataronjat característic de la samarreta del Picassent, ja que en dos minuts afegiren un gol més al seu avantatge. I ho van fer dues vegades més en el minut 11 i en el 15. Quan restaven tres minuts, Cris va reduir eixa distància. Però fou massa tard. La victòria caigué per al bàndol contrari amb el 2-5 final.

Amb aquest resultat, el Nítida Alzira baixa a la vuitena plaça. La pròxima setmana, l’última del 2016, visitarà la pista del Maristas amb la intenció d’augmentar els 13 punts actuals.

 

 

Presentació del futur

La prèvia del partit va estar marcada per la presentació dels xiquets i xiquetes que formen la base del Nítida Alzira Futbol Sala. El futur del club i del futbol sala en general. Al voltant de 80 jugadors eixiren un per un amb els aplaudiments del públic. En la qual va estar present Juan Miguel Valiente, Delegat del Comité de Futbol Sala de la Federació deFutbol de la Comunitat Valenciana, així com José Andrés Hernández, en representació de la corporació municipal.

                                                                                                                                                          Alzira Futbol Sala

Imágenes de la noticia

Categorías:
Tags:

Compartir

Comentarios

Powered by WebTV Solutions